Kolejne mydełka własnej roboty. Kostki są już nieco większe, ilość olejków eterycznych dobrana właściwie, więc jestem z nich bardzo zadowolona. Następna partia będzie już robiona w cudnej, drewnianej formie :-), na pewno uda mi się robić kostki o regularnym kształcie i niemalże identycznej wadze.
Tradycyjnie produkty wegańskie, zdrowe, naturalne, dobrej jakości. Barwniki również pochodzenia naturalnego - trochę jeszcze w fazie testowania.
... ... ...
Składniki: oliwa z oliwek, woda destylowana, wodorotlenek sodu, sól morska.
Oliva to najbardziej proste z mydeł, ale jedno z moich ulubionych. Już sam odcień oliwy nadaje mydłom delikatnie zielonkawy kolor, a zapach? typowo oliwny. Oliwa nawilża. Wersja najprostszego z możliwych mydła w kostce wymaga dużej dbałości o suszenie kostki, nie pozostawianie jej totalnie mokrej, ponieważ na powierzchni robi się glut, który ogólnie wpływa na rozmiękanie mydełka.
Do tego mydła nie dodałam żadnych spieniaczy - nawet tych naturalnych, więc nie pieni się ono tak bardzo jak np. mydełka z tłuszczem kokosowym.
Do tego mydła nie dodałam żadnych spieniaczy - nawet tych naturalnych, więc nie pieni się ono tak bardzo jak np. mydełka z tłuszczem kokosowym.
Składniki: oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej rycynowy, woda destylowana, wodorotlenek sodu, sól morska.
Kokos i oliwa "50-50" to również podstawowa wersja mydełka. Przede wszystkim dodatek tłuszczu kokosowego sprawa, że mydło naprawdę bardzo dobrze się pieni. To mydełko jest idealne do np. golenia. Idealne dla cer problematycznych i delikatnych, sprawdza się również jako szampon do włosów i mydełko do prania. Mydełko "50-50" nie ma ani olejków eterycznych, ani wiórek kokosowych.
Składniki: oliwa z oliwek, olej kokosowy, woda destylowana, wodorotlenek sodu i mocny napar z mięty, olej słonecznikowy, sól morska, olejek eteryczny miętowy, olejek eteryczny lemongrasowy, karob, spirulina.
Bardzo fajna kombinacja zapachowa. Same kolory wyszły również ładne, choć następnym razem spirulinę dodam w inny sposób, by nie zbijała się w grudki, które są widoczne na kostkach i podczas mycia barwią na zielono :-) Ze spiruliną jest tak, że jest wrażliwa na światło, więc mydełka dojrzewały z dala od promieni słonecznych.
Składniki: oliwa z oliwek, olej kokosowy, woda destylowana, wodorotlenek sodu, olej słonecznikowy, sól morska, olejek eteryczny lawendowy i różany, czerwona mielona papryka, czerwona glinka, ziarenka maku.
Mak fajnie ściera martwy naskórek i masuje. Biała warstwa jest czysta i tylko z góry posypana, w warstwie czerwonej mak wymieszany. Zapach nie do końca wyszedł idealnie...ale nie jest drażniący.
Składniki: oliwa z oliwek, olej kokosowy, woda destylowana, wodorotlenek sodu , olej słonecznikowy, sól morska, olejek eteryczny miętowy, olejek eteryczny lemongrasowy, aktywy węgiel drzewny.
Mydełko w delikatnej wersji i zrobione nieco inaczej niż tradycyjne mydełko z węglem aktywnym czy węglem kokosowym. Do gotowej masy dodałam sproszkowany węgiel, więc miejscami zbił się w grudki, które ścierają, masują całkiem konkretnie. Na zdjęciu porównane nowe mydełko z już używanym - widać drobinki węgla. Kolor nie jest czarny ze względu na wspomnianą metodę, ale szary, miejscami zielonkawy, w odcieniu oliwy z oliwek.
Składniki: oliwa z oliwek, olej kokosowy, woda destylowana, wodorotlenek sodu, sól morska, olejek eteryczny lemongrasowy, czerwona mielona papryka, czerwona glinka, ziarenka maku, olejek eteryczny waniliowy, karob, kakao, kawa zbożowa
Baza to mydło oliwkowe, a "mix" - to dodatki w postaci jeszcze świeżych mydełek: makowej panienki, kawowego i olivy-kokosu ("50-50"). Całość jeszcze dojrzewa, więc będą dobre po 15 marca. Kostki są duże bardzo nieforemne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz