Szukaj na tym blogu

Translate

sobota, 28 sierpnia 2010

"Food Matters - Jedzenie ma znaczenie"

      Od kilku dni męczy mnie chęć podzielenia się filmem, niektórzy z Was już go zapewnie oglądali, inni nie. Problemy oczywiście są, bo roszczenie praw, bo nieprawda, bo koncerny farmaceutycznie nie miałyby jak zarobić... Film obejrzany dawno temu;-), ale zrobił na mnie ogromne wrażenie, więc chętnie do niego wracam.
      Ma formę filmu dokumentalnego, gdzie "guru" są osoby znane w świecie osób zdrowo się odżywiających: Andre Saul, Charlotte Gerson, doktor Dan Rogers, David Wolfe, profesor Ian Brighthope, Jerome Burne, Philip Day i doktor Victor Zeines.
     Najciekawsze dla mnie (z powodów głównie zawodowych) informacje dotyczą paru "ciekawych" lekarstw, np. zażywany Prozac (lek chemiczny, prdukowany przez koncern farmaceutyczny) ma na celu zmniejszenie objawów depresji i jednak po wielu latach producenci wypuścili nowy "prozac R" mówiąc iż poprzedni zwiększał ryzyko samobójstw (co zresztą zostało udwodnione)... więc czym leczyć depresję? czym leczyć alkoholizm? czym leczyć raka? witaminą PP (niacyną, witaminą B3) - w skali roku nie ma ani 1 przypadku śmiertelnego. Odpowiedne dawki podawane dożylnie pomagają całkowicie wyleczyć te choroby.... po więcej informacji odsyłam do filmu;-). Dodam jeszcze, że chemioterapię można zastąpić witaminą C, również podawaną dożylnie. Jest to tańsze, bezpieczniejsze, łatwiejsze, a  możliwe (czyli nie koniecznie występujące) skutki uboczne? Całkowicie inne niż przy tradycyjnej, CHEMII: mogą pojawic sie zawroty głowy i pragnienie...tylko tyle. A mówi się, że 100mg witaminy C może spowodować kamicę nerkową ;-), dlaczego? ...o tym też eksperci powiedzą.

     Zachęcać więcej nie będę, ale powiem tylko tyle: chcesz być zdrowy, nie wydawac tyle pieniędzy na leki, dowiedzieć się jakie są  lekarstwa na WSZYSTKIE CHOROBY, które nas nic nie kosztują - obejrzyj. Albo: jeśli chcesz widzieć dlaczego witaminy nam szkodzą, jakie masz szanse wyleczenia nowotworów, jaki cudowny jest Prozac, i jak tanio żyć - obejrzyj... i podziel się z bliskimi. Pozdrawiam i zapraszam do Waldka na seans:oglądam film:    Food Matters - Jedzenie Ma ZnaczeniePS. Zamiast Prozacu - zjedz 2 garście orzechów nerkowca, moczonych wcześniej w wodzie przez kilka godzin;-).

4 komentarze:

 1. Film powinni wyświetlać i omawiać juz na pierwszej lekcji biologii w szkole podstawowej, no ale na to jeszcze poczekamy:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic dodac nic ująć: amen rzec tylko. Marcin ja swoim znajomym linki rozsyłałam, ale rzeczywiście jeśli człowiek z odgórnego przymusu to obejrzy, "bo Pani kazała" - a pamietajmy, że pani w podstawówce jest raczej autorytetem dziecka;-), a potem jeszcze w gimnazjum i liceum to naprawdę byłoby super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten film otwiera oczy na zasady którymi kieruje się przemysł farmaceutyczny (zresztą tak jak każdy inny :>).
  Myślę, że tego filmu nigdy nie będą wyświetlać w szkole :C
  Najważniejsze to informować ludzi i podawać link - dalej to już ich sprawa czy obejrzą, czy nie, ale dostali szansę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sophiya

   Tutaj opisałam co jest dokładnie w tym filmie, niemalże całość treści wypisałam ;-).
   A podawanie linku, czy nawet na płtach CD rozpowszechnianie zazwyczaj mało daje, ale nie trzeba się poddawać.

   Pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: