Szukaj w tym blogu

Ładowanie...

Translate

poniedziałek, 18 października 2010

Mikstura oczyszczająca p. Józefa Słoneckiego


Co to jest? Dla kogo mikstura jest przeznaczona? I jak przygotować się do jej picia?

      Mikstura oczyszczająca Słoneckiego to nie lek. Jej zadanie polega nie na leczeniu chorób, ale na: zapobieganiu i usuwaniu chorób, które nas organizm już oblegają. Głównym celem jest oczyszczenie jelit ze złogów i wyleczenie nadżerek układu pokarmowego. Czym są nadżerki? Za J. Słoneckim: "Nadżerki to mikroskopijne, czyli niewidoczne gołym okiem,  mikrourazy (wyrwy) nabłonka jelitowego. Ilość tych wyrw może dochodzić do tysięcy".
       Miksturę mogą pić również dzieci (Abi podaje ją całej swojej rodzinie, w tym również dzieciom), wtedy dawkę zmniejsza się odpowiednio (w zależności od wagi ciała): ¼ do 20 kg; ½ do 40 kg i ¾ do 60 kg.
     Miksturę mogą również pić kobiety w ciąży, czy karmiące piersią. Słonecki podkreśla jednak "by po szóstym miesiącu ciąży oraz w okresie karmienia piersią nie należy rozpoczynać stosowania mikstury oczyszczającej, ze względu na możliwość wystąpienia silnych reakcji organizmu".
      Picie mikstury oczyszczającej nie powinno się stosować z innymi formami oczyszczania ciała, odpada nawet picie na czczo wody z cytryną.         Skąd dowiedzieć się czy mamy nadżerki?

          Nieszczelność jelit najłatwiej sprawdzić tzw. testem buraczkowym. Słonecki radzi by wypić jednorazowo 50 ml świeżego, wyciśniętego soku z czerwonych buraczków, po około 2-3 godzinach po posiłku. Po 4 godzinach sprawdzamy kolor moczu. Jeśli jest zabarwiony na czerwono (oznacza to pozytywny wynik) świadczy o wielu maleńkich dziurkach w nabłonku jelitowym. Słonecki tłumaczy tym samym, że skoro sok z buraka przenika przez "sito" w jelitach, do naszego ciała w podobny sposób przenikają różnego rodzaju toksyny.


 

Jakie są składniki mikstury oczyszczającej i jakie jest ich zadanie?

         Najprościej mówiąc:  10 ml oleju + 10 ml alocitu + 10 ml soku z cytryny. Każdy ze składników ma odpowiednie działanie na nasz organizm. Słonecki bardzo dokładnie opisuje je swojej książeczce. Ja podam je zacytowane, ale w nieco skróconej formie (wersja pełna tu). Składniki odmierzyć najlepiej strzykawką do kubka, nie mieszać i przykryć talerzykiem i odstawić na noc, np. obok łóżka. Rano po przebudzeniu wypić i nie jeść lub nie pić innych płynów przez 30 minut do godziny. 

     Główne zadanie oleju to blokowanie wchłaniania. "Olej dobrze łączy się ze śluzem wyściełającym błonę śluzową, dzięki czemu na około pół godziny blokuje wchłanianie pozostałych składników Mikstury oczyszczającej, już w początkowym odcinku przewodu pokarmowego. Tym sposobem umożliwia im dotarcie aż do jelita grubego. Dzięki temu, że nie łączy się z wodą, olej nie pokrywa wodnistych nadżerek, lecz odsłania je na gojące działanie alocitu."Do sporządzania mikstury oczyszczającej można używać jednego z trzech olejów:

1. Olej z oliwek (oliwę) - stosuje się  w pierwszym 3-miesięcznym etapie. Polecana jest dla osób mających problemy z żołądkiem i/lub dwunastnicą, mających nadkwaśność czy kamicę żółciową. Autor mówi również, że osoby nie mające wymienionych schorzeń mogą pominąć ten etap.

2. Olej z kukurydzy w drugim 3-miesięcznym etapie stosują osoby, które skończyły bądź pominęły etap pierwszy i cierpią na choroby trzustki i/lub wątroby, i/lub mają podwyższony cholesterol. Osoby, które tych schorzeń nie mają – pomijają ten etap.

3. Olej z pestek winogron jest dla tych, którzy zakończyli bądź pominęli poprzednie dwa etapy i nie mają objawów nieprawidłowego funkcjonowania górnych odcinków przewodu pokarmowego.

     Słonecki podkreśla, że czas 3 miesięcy jest orientacyjny. Każdy z nas powinien dobrać go sobie indywidualnie, do potrzeb naszych i tylko i wyłącznie naszego organizmu.

      Alocit jest to wodny roztwór wody i soku z aloesu lub ekstraktu z pestek grejpfruta w stosunku 1:1. Alocit ma za zadanie goić nadżerki, zapobiega też dalszemu dziurawieniu się naszego przewodu pokarmowego. Alocit można wykonać z soku z aloesu lub pestek grejpfruta. Na początku kuracji, przez pół roku należy pić alocit z soku aloesa, a potem zmienić na alocit z pestek grejpfruta. Następnie  należy co trzy miesiące zmieniać rodzaj środka gojącego (na ekstrakt z grejpfruta i odwrotnie). Należy tak robić ponieważ nasz organizm przyzwyczaja się do każdego z tych soków i najnormalniej w świecie przestaje działać.

Sposoby przygotowania alocitu:

     "Alocit z soku z aloesu wykonujemy w ten sposób, że sok z aloesu rozcieńczamy wodą w stosunku 1:1, czyli do półlitrowej butelki z ciemnego szkła wlewamy ¼ litra soku z aloesu i ¼ litra wody. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej.

     Alocit z soku z pestek grejpfruta wykonujemy w ten sposób, że półlitrową butelkę z ciemnego szkła napełniamy wodą i dodajemy 35 kropli Citroseptu. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej".     Cytryna (jak zapewne wiedzą Ci, którzy piją rano wodę z cytryną;-) ma zadanie rozpuszczać złogi. Czym są złogi? Jest to "patologiczny śluzu obklejający ściany jelita cienkiego, kamienie kałowe w jelicie grubym, a także złogi zalegające w przewodach żółciowych oraz trzustkowych". Zdjęcia złogów dla osób o mocnych nerwach są tutaj i http://www.drnatura.com/picture_gallery.html.

      Osoby uczulone na owoce cytrusowe, na początku kuracji w ogóle nie powinny dodawać soku z cytryny do Mikstury oczyszczającej. Dopiero po trzech miesiącach można dodawać jedną kroplę i jeśli ta ilość nie wywoła reakcji uczuleniowej, po tygodniu dodać po dwie krople, i tak dalej – aż do pełnej dawki soku z cytryny.
.........................................................................................................
Źródła:
1. strona Abi - http://abivien.pl/home
2. książeczka: "Niezbędnik zdrowia" Józef Słonecki 
3. w wersji elektronicznej wszystko o miksturze: http://www.bioslone.pl/index.php?q=oczyszczanie/mikstura


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: