Szukaj na tym blogu

Translate

niedziela, 22 sierpnia 2010

Woda - dlaczego tak naprawdę jest potrzeba człowiekowi?

    Witajcie ;-), nie było mnie parę dni, więc małe zaległości. Dziękuję A Zet'owi za pytanie i cierpliwość. Gdyby ktoś z Was czytajacych posiadał jeszcze inne informacje na podobne tematy to bardzo proszę o podzielenie się...


    Picie płynów podczas posiłku nie przynosi naszym organizmom nic dobrego: źle wpływają na trawienie, ponieważ rozcieńczają soki trawienne, zmniejszają precyzję ich działania jednocześnie wydłużając czas trawienia, jakby tego było mało płyny obciążają i tak już przepełniony żołądek.Jedzenie trwione jest dluzej na co tracimy energię, więć czyjemy się bez sił i senni. Wypicie mleka zaraz po zjedzeniu sprawia, że kwasy żołądkowe zostają zneutralizowane. Źródła z których korzystałam róznie mowią kiedy należy pić wodę, czasem jest to 20 minut, 30 lub nawet godzinę przed posiłkiem, lub po, ale nigdy w trakcie.


    Warto pic 1 godz przed lub po jedzeniu nie podczas posiłku. Jeśli przez dłuższy czas pijemy płyny (nie tylko herbaty, napoje gazowane, ale i wodę) podczas posiłków pojawiają sie: zaparcia, wzdęcia, gazy i owrzodzenia układu pokarmowego, co prowadzi do raka.

     I jeszcze troszkę cytowanych z ksiązki M. Tombaka słów na temat wody:
Jak, ile i kiedy pić wodę? Co należy zrobić kiedy jesteśmy spragnieni tuż po zjedzeniu czegoś?
    "Najlepiej pić wodę zaraz po przebudzeniu, ale najpierw trzeba wypłukać usta, a następnie już można wypić 1/2-1 szklanki wody. Lepsza jest woda z roztopionego lodu. Wskazane jest pić ją małymi łyczkami, najlepiej zimną, ponieważ zimna woda (wypita na czczo) zmusza jelito grube do pracy (szczególnie istotne dla tych, którzy cierpią na chroniczne zaparcia).

   Jeśli po jedzeniu odczuwacie suchość w ustach, to trzeba kilka razy przepłukać usta. Jeśli suchość się utrzymuje, to można wtedy zjeść jabłko. Jabłko należy jeść razem ze skórką. Przedtem powinno być oczywiście dokładnie umyte. Oprócz tego jabłko trzeba jeść razem z nasionkami i komorą nasienną. Wypluwać tylko to, czego nie można przeżuć. W komorze nasiennej jabłka i nasionkach znajduje się dużo jodu i innych cennych pierwiastków, które są niezbędne dla naszego organizmu.

    Dla każdego człowieka ilość wypitej wody może być różna. Uważa się, że człowiek w ciągu dnia może średnio wypić od 2 do 2,5 l różnych płynów. Pić jednak należy tylko wtedy, kiedy odczuwa się pragnienie i starać się jednorazowo nie pić dużo płynów. Istnieje wiele różnych teorii (często ze sobą sprzecznych) na temat, ile człowiek potrzebuje płynów. Np. jogowie piją wodę małymi łykami i co pół godziny, od 2 do 4 litrów, Tybetańczycy tylko wtedy, kiedy chce im się pić, Francuzi woleliby wino od wody. Co kraj, to obyczaj. Ja radzę Wam kierować się starym tybetańskim powiedzeniem: pij tyle wody, ile potrzebuje organizm, bo ona zawsze znajdzie wyjście".

    
Pamięć wody

"Woda różni się od wszystkich związków występujących w naturze tym, że posiada zdolność przechowywania informacji lub mówiąc prościej – posiada pamięć.

    Wiemy już, że komórki naszego ciała w 70% składają się z wody. Jeśli są to komórki chorego narządu, to woda wchodząca w ich skład przechowuje informacje o chorobie. Lekarstwa na jakiś czas zmieniają strukturę wody w komórkach, ale po cyklu leczenia woda znów usiłuje przypomnieć sobie informację o chorobie. W rzeczywistości te procesy są bardzo skomplikowane, oparte na tysiącach różnorodnych reakcji. Nie będziemy wnikać w szczegóły olbrzymich formuł. Dla nas istotne jest sedno sprawy, które myślę, że Państwo zrozumieliście. Te unikatowe właściwości wody mają dobre i złe strony. Do złych należy „pamięć” o chronicznych chorobach. Czy jest na to jakaś rada? Aby pozbyć się choroby należy spróbować zmienić strukturę wody w organizmie. Jak to zrobić?

Na pewno nie jest to panaceum, ale niektóre osoby po wykonaniu poniżej opisanych zabiegów, odczuwały gwałtowną poprawę zdrowia.
1. Przez pięć miesięcy w roku należy stosować do picia i przygotowywania posiłków tylko wodę z roztopionego lodu (w okresie jesienno-zimowym).
2. Pić świeżo przygotowane soki warzywne lub owocowe, około 1/2 do 1 litra w ciągu dnia (w okresie wiosenno-letnim)

„Strukturowana” woda – najkorzystniejsza dla zdrowia

Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda strukturowana. W przyrodzie spotyka się taka wodę w warzywach, owocach, ich sokach i roztopionym lodzie.

    Przygotowanie strukturowanej wody z roztopionego lodu. Do przygotowania wody strukturowanej można użyć każdą wodę. Nalać wodę do garnuszka o dowolnej objętości, przykryć pokrywką, wstawić do zamrażalnika o temperaturze minus 4°C na 2-3 godziny. Po tym jak woda zamarznie, przebić powstały lód, a wodę zlać. Otrzymana woda posiada właściwości wody strukturowanej. Pod względem swojej struktury jest dokładnie taka sama,jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu.
Przygotowanie strukturowanej wody zimą jest bardziej uproszczone. Wystarczy tylko postawić za oknem lub na balkonie naczynie z wodą. Kiedy woda zamarznie, nie podgrzewać jej, lecz dać się roztopić. Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codziennie znacznie poprawi państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny. Szczególnie korzystnie (zdrowo) jest pić wodę z roztopionego lodu ludziom w podeszłym wieku. Wymywa ona z organizmu nie tylko złogi, ale również stare i martwe komórki, co stanowi wspaniałą profilaktykę przeciwko różnym schorzeniom nowotworowym".


...............................................
Źródła:

1. M. Tombak "Czy można żyć 150 lat?"
2. notatki własne uzbierane z różnych źrodeł ;-)
3. zdjęcie - źródło nieznane.

8 komentarzy:

 1. Cześć!
  Wydaje mi się, że jeśli woda wydłuża trawienie to nie do końca jest to tylko złe, bo przecież później odczuje się kolejne łaknienie, a więc może pomóc ludziom otyłym...
  Acha, i że się tak żartobliwie czepne jeszcze :D Nikt na świecie chyba nie ma zamrażalnika z -4 stopniami :P Ale rozumiem że przy wyższej temp proporcjonalnie skraca się przechowywania w zamrażarce.
  Taka woda faktycznie jest taka super?

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, po odiwdzinach na poletku zastanawiam sięco Cię "natycha" i "nawadnia"? pewnie jakaś cudowna woda;-), pochawl sie gdzie jest źródło;-).
  Z ludźmi otyłymi i piciem dużej ilości wody zgodzę się, ale popatrz nawet nieotyłe osoby powinny pić tą wodę z prostego powodu: przejadania się!! Nie jemy normalnie, nasza "norma" to dwie złożone dłonie (na jednej powinieneś mieć jedzenie z 1 posiłku, na drugiej pół: to powietrze, drugie pół: woda), a tu się dojada, podjada, skubie, dopycha, i zapycha, a potem się dziwić, że np. takie dziewczę jak ja zjada porcję z nie tej ziemi i ma się problemy z układem trawiennym (nie piszę o otyłości, bo takowej nigdy nie miałam, u mne to w drugą stronę jest)i pomimo, że "porządnie je" to nadal jest szczupła.
  A czepiaj się czepiaj;-), z tym zamrażalnikiem (w książce tak jest -4 stopnie C to tak zacytowałam).
  Woda jest rzeczywiście dobra, osobiście robię tak: na noc do zamrażalnika rano wystawiam, woda się topi i ją piję. Czasem dodam miętę. A żeby była pyszniejsza to rozmawiam do niej magicznymi słowami: "miłość, wdzięczność, dziękuję" - po szczgóły do filmu odsyłam;-).
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Źródło chyba tajne, bo sam o nim nic nie wiem :D

  A przejadanie się to chyba normalny skutek rozwoju cywilizacji, z tym, że trzeba by go wyeliminować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Film jest genialny! dzięki za link! wow!

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowymaja 20, 2011

  Film do dziś robi na mni wrażenie ;-). Cieszę się, że i Tobie przypadł do gustu!

  OdpowiedzUsuń
 6. wysłałam go siostrze, oglądała go razem z mężem. Byli zachwyceni.
  Ja zrobię to doświadczenie z ryżem pod koniec czerwca!
  Przytulaki

  OdpowiedzUsuń
 7. Aniu, a gdzie jest link do filmu ???
  Chyba ze ja juz jestem slepa:P
  Pozdrawiam :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ela
   Ten post nie proponuje filmu ;-), wejdź w kategorię "woda, co zdrowia doda" i tam znajdziesz film.

   Pozdrawiam ciepło

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: