Szukaj na tym blogu

Translate

piątek, 31 grudnia 2010

na Nowy Rok ...

   

 „DESIDERATA.”

      ,,Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu – pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.

     Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego, co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść.
     Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od Ciebie.
     Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.
     Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach – świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech Ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełnie heroizmu. Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa.
      Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla Ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni.
Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie – jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa i masz prawo być tutaj i czy to jest dla Ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jaki być powinien.
      Tak więc w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz o Jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są Twe pragnienia.
      W zgiełku ulicznym, zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą, z całym swym zakłamaniem, znojem, rozwianymi marzeniami – ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.”

Tekst wyryty w ścianie  w starym kościele w Baltimore, datowany na 1692rok.

Zjęcie - Google.

4 komentarze:

 1. Niesmiertelna DESIDERATA.
  Dzięki Aniu za przypomnienie tych zawsze na czasie rad!
  Cieszę się Aniu, że jesteś tutaj!
  Dzięki za super pracę i za ciepłe, dobre serce którym ogrzewasz nas wszystkich!
  Życzę Ci, aby nowy 2011 rok był dla Ciebie the best!
  Dla Ciebie i Twojej Rodziny
  oraz dla Wszystkich tutaj zaglądających
  przesyłam moc uścisków
  ♥♥♥♥♥,...,....!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego Najlepszego w dwutysięcznym jedenastym!!! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: