Szukaj na tym blogu

Translate

poniedziałek, 14 lutego 2011

"Zanim przeklną nas dzieci."Dziś propozycja dla osób, które już są rodzicami, albo planują zostać nimi w przyszłości ;-)
Film "Zanim przeklną nas dzieci" jest dla mnie pewnego rodzaju uzupełnieniem ....homa
Dokument nakręcony we Francji nie ma na celu pokazania jakiejś prawdy w szokujacy dla nas sposób, ale na przykładzie doswiadczenia w szkole podstawowej, oraz wielu autortetów w dziedzienie rolnictwa czy medycyny w przyjemny sposób pokazuje m. in.:
 1. konsekwencje zastosowania środków chemicznych przy produkcji żywności, które znajdują się nie tylko w owocach i warzywach, ale w dosłownie w każdym produkcie jaki jedzą nasze dzieci, czy my jako przyszli rodzice,
 2. przyczyny chorób takich jak: cukrzyca, nowotwory, białaczka, czy inne choroby psychiczne, alergie,
 3. rolnictwo ekologiczne w porównaniu z rolnictwem "tradycjynym", czyli - dziś suto okraszanym pectycydami: tutaj w ciekawy sposób autorytety wypowiadaja się na temat wyskoich cen produktów ekologicznych, problemu białka w mięsie, wyższości produktów z bio upraw nad uprawami wspomaganymi chemicznie zarówno od strony rolnika jak i konsumenta,
 4. w jaki sposób można pomóc sobie, swoim dzieciom aby być zdrowym!
Dalsze części filmu można obejrzeć TUTAJ.

5 komentarzy:

 1. Oglądałem już wczesniej , fajny filmik.

  OdpowiedzUsuń
 2. wow, dziękuję Aniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przesłałam ten filmik koleżance która ma syna. I się załamała. Mimo że jest świadoma wielu spraw, zależności w kwestii zdrowia - ten film otworzył jej oczy jeszcze bardziej. Dzieki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. M(oniko)super, ze takie rzeczy się przydają ;-). Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: