Szukaj na tym blogu

Translate

czwartek, 17 lutego 2011

kim jesteśmy?love-on-tehrans-roof
O stanie duszy     "Ponad sto lat temu na dzikim Zachodzie, kiedy na prerii pasły się jeszcze stada bizonów, a Indianie żyli w harmonii z naturą, wydarzyła się pewna niezwykła historia, którą potem przekazywano z pokolenia na pokolenie. Była to opowieść, jakich wiele krążyło w tamtym czasie. Kiedy nie było telewizji ani radia, ludzie z chęcią ich słuchali.      


      W indiańskiej wiosce mieszkał pewien młody chłopak. Zgodnie ze starym zwyczajem, panującym od lat w jego plemieniu po wykonaniu kilku trudnych zadań został zaliczony do grona mężczyzn. Był bardzo waleczny i odważny, ale miewał także chwile, kiedy z znienacka ogarniał go lęk. Kiedy wieczorem siadał przed wigwamem i wpatrywał się w niebo rozświetlone gwiazdami, zastanawiał się, kim jest. Jaki jest sens jego życia i tego wszystkiego, co robi? Takie sytuacje zdarzały mu się dość często. W końcu, nie mogąc znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, młodzieniec postanowił udać się z tym problemem do miejscowego szamana. Kiedy zapadł zmrok, wszedł do wigwamu, w którym siedział stary szaman.  

     - Czy mogę o coś zapytać? - rzekł zmieszany.
     - Pytaj, synu - odpowiedział spokojnym głosem szaman.
     - Powiedz mi, kim jestem? Jaki jest sens mojego istnienia?

     Indianin popatrzył na swego młodszego brata, pomyślał dłużej, narysował coś palcem na ziemi, po czym rzekł:

     - To, kim jesteś, nie zależy od tego, co widzisz na zewnątrz, gdy przeglądasz się w górskim potoku, ale od tego, co dzieje się w twojej duszy".
Marcin Melon
A po odpowiedź na pytanie: Czy warto być sobą? zapraszam do Ewci ;-).
.................................
Źródła:
1. opowiadanie - pożółkły zeszyt ;-)
2. zdjęcie autorstwa moham­madali

3 komentarze:

  1. Och śliczny post Anulko:))) pozdrawiam kochanie inorzytulam z całej siły . Aj! I dziękuje ze o mnie wspomnialas :))) buziaki

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Ewciu, powiedz Kochana jak mogłabym nie wspominać skoro tyle piszesz o pracy nad swoją duszą? również ściskam ciepło i mam nadzieję, że przeprowadzka przebiega w miarę spokojnie. Buziaki

    OdpowiedzUsuń
  3. przeprowadzka przebiega bardzo chaotycznie ale taka juz moja natura :) buziaki

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: