Szukaj na tym blogu

Translate

sobota, 28 września 2013

Wegańsko-niebiańska pasta do mycia zębów       Powstała kolejna pasta do mycia zębów w wersji sypkiej. Po Czterech żywiołach przyszedł czas na coś lepszego w smaku, nadal wegańskiego i z nieco lżejszą formułą. Zasada pozostała ta sama: proszek można użyć nie tylko do czyszczenia zębów, ale po zmieszaniu z dowolnym olejem lub wodą jako pastę do mycia twarzy lub maseczkę nawet dla wrażliwej skóry.

      Znów dość dużo czasu zajęło mi przetestowanie mieszanek by uzyskać jak najlepszy smak, pienistość i wydajność takiej pasty. Jesteśmy  w trakcie testowania na ile wystarczy 50 gram takiej pasty w wersji sypkiej i typowego mazidełka. Mieszanka otrzymała wdzięczną nazwę Wegański-niebiański proszek, ale nie ma tu ani piór ani srebrzystego pyłu :-) 


  • soda oczyszczona
  • biała glinka
  • wiórki mydła Alepp (oliwa z oliwek o olej laurynowy)
  • pomarańczowy olejek eteryczny
  • sól morska
  • zioła: pokrzywa, zielona herbata, trawa cytrynowa      Soda oczyszczona dodana w niewielkiej ilości rozjaśnia zęby. Usuwa przebarwienia z powierzchni szkliwa. Soda oczyszczona dodawana jest do większości drogeryjnych past wybielających zęby. Oczywiście w tym proszku również jest zmniejszona ilość sody.  Olejek eteryczny pełni rolę naturalnego konserwantu, daje ładny zapach, ale i działa odświeżająco, bakteriobójczoBiała glinka - kaolin wspomaga właściwe ukrwienie dziąseł zapobiegając ich krwawieniu podczas szczotkowania. Biała glinka jest najdelikatniejszą ze znanych glinek przez co idealnie nadaje się do czyszczenia zębów wrażliwych i delikatnych. Sól morska delikatnie ściera i odżywia dziąsła, pomaga usunąć biały nalot na języku. Zielona herbata  ma właściwości antyoksydacjne i przeciwzapalne. Natomiast wszystko co trzeba wiedzieć o mydle Alepp napisalam tutaj.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: