Szukaj na tym blogu

Translate

niedziela, 10 lipca 2011

mowa kręgosłupa - za co odpowiadają poszczególne kręgi?

     Kochani, tyle razy już się przygotowuję do napisania samodzielnie czegoś mądrego na temat naszych kręgosłupów i wciąż mam pewien niedosyt. Przekopując się przez Internet natknęłam się na stronę zbierającą wiele niesamowitych informacji na temat Majów. Stąd też pochodzi w całości poniższy artykuł na temat jednych z najważniejszych kości w naszym ciele.CO MÓWIĄ DOLEGLIWOŚCI KRĘGOSŁUPA?

    Kręgosłup – to twoja najważniejsza konstrukcja nośna. Musi być sztywny, żeby utrzymać górną połowę ciała i dostatecznie elastyczny, abyś mógł zginać się, chodzić, biegać. Dlatego warto się mu przypatrzeć, zanim pojawi się „zagrożenie”.

     Jego dobra kondycja w 99 procentach zależy od ciebie, ale najczęściej zupełnie o tym zapominasz. Reagujesz dopiero wtedy, gdy zaczyna boleć.

    Co wtedy robisz? – Wybierasz tę najgorszą opcję – sięgasz po tabletki przeciwbólowe. Być może zastanawiasz się, czy nie kupić nowego łóżka albo przez kilka dni ćwiczysz gimnastykę, albo idziesz na długi spacer. Gdy symptomy ustąpią, wracasz do starych przyzwyczajeń i po powrocie z pracy znów sadzasz się w ukochanym fotelu przed telewizorem. I tak ... dopóki znów nie zacznie boleć. Wtedy powtarzasz stary scenariusz.

    Tymczasem ból jest cenną wskazówką – sygnalizuje ci, że coś jest nie w porządku. Ból jest symptomem, przyczyna tkwi w głowie. Każda choroba, zanim zamanifestuje się w ciele fizycznym, rodzi się w ciele eterycznym, które bardzo silnie reaguje na negatywne impulsy myślowe (dziury w aurze). Tu właśnie tkwi klucz do zdrowia poprzez kontrolę myśli. Dlatego twój eteryczny sobowtór zawczasu wysyła ci sygnały, które – choć jesteś jeszcze zdrowy fizycznie – odczuwasz w formie bólu. Jest to tzw. ból fantomowy. Idziesz do lekarza i słyszysz : przyczyna psychosomatyczna. Jeśli zlekceważysz te sygnały i nie zmienisz podejścia do życia, to jest tylko kwestią czasu, kiedy zachorujesz i na co.

    Jeżeli twoja konstrukcja nośna nie sprawia ci kłopotów, na pewno nie zaszkodzi, jeśli zawczasu zadbasz o prewencję. W pracy nad wzmacnianiem swojej mistycznej kolumny ciała bardzo pomocny okazuje się kalendarz Majów.

    Jeśli zarejestrujesz pierwsze sygnały ostrzegawcze, zwróć uwagę na kin dnia i towarzyszących mu partnerów w krzyżu powiązań. Następnie przeczytaj przesłanie energii dnia i z pewnością będziesz już wiedział, co zaburza swobodny przepływ energii życiowej w twoim ciele.


   W tabeli poniżej znajdziesz informacje, w jaki sposób latami pracujesz na bóle kręgosłupa:


SYGNAŁY KRĘGOSŁUPA    Jednak nie każdy ból odczuwany w okolicy kręgosłupa związany jest z kręgosłupem. Sygnały mogą wysyłać również inne narządy, ponieważ ich unerwienie jest połączone z rdzeniem kręgowym i nerwami wokół kręgosłupa. Wtedy warto udać się do lekarza i niezależnie od tego rozpocząć własną terapię.

Na przykład bóle w okolicy:
karku mogą sygnalizować o nadciśnieniu, z czego większość osób nie zdaje sobie sprawy,
łopatek o chorobach wątroby, serca lub astmie,
lędźwi – o niewydolności jelit,
krzyża – o schorzeniach narządów rodnych lub niedokrwieniu kończyn dolnych.


SYGNAŁY Z INNYCH NARZĄDÓW


...............................
Źródło:
http://maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=zdrowie&id=252

2 komentarze:

 1. kręgosłup to drzewo życia przecież!
  ciało daje różne znaki i w różny sposób woła o uwagę (stopy, jężyk..)jednak wciaż wielu ludzi nie przywiązuje do tego znaczenia...

  mnie od bardzo, bardzo dawna kregosłup nie bolał- zawdzięczam to jodze! a na ostatnich warsztatach jakie prowadziłam na 12 osób- 9 miało permamentne problemy z kręgosłupem!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. byazi mnie ratuje troszkę poduszka ortopedyczna, taka z wgłębieniem na kark i MIĘKKA przede wszystkim, a nie jak to niektórzy mają twarde jak z plastiku.... a joga to też by się przydała bardzo, ale brak doświadczenia i pokierowania od czego tu by zacząć.... ;-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: