Szukaj na tym blogu

Translate

poniedziałek, 6 czerwca 2011

srebro koloidalne - dawkowanie (dla: dorosłych, dzieci i niemowląt)

Dziś po raz kolejny spotkasz się Czytelniku ze srebrem koloidalnym. Informacje zaczerpnęłam z książeczki lek. med. pana W. Gziuta.


1. Ile czasu muszę pić srebro koloidalne, aby przyniosło pozytywny efekt?

     "Potrzebujemy około tygodnia stałej suplementacji srebrem koloidalnym, aby doprowadzić do odpowiedniego stężenia tego minerału w tkankach organizmu (co najmniej 5-7 ppm). Stężenie zawarte pomiędzy 5 a 7 ppm jest minimalnym stężeniem, które daje efekt leczniczy. Po około 2-3 tygodniach (występują tutaj osobniczne odmienności) od zaprzestania zażywania srebra przestaje ono działać."


2. Jakie jest dawkowanie dla poszczególnych grup wiekowych?

     "Rozpoczynamy od zalecanej dawki dwóch łyżeczek raz dziennie. Używamy połowę zalecanej dawki dla młodszych dzieci i kilka kropli dla niemowląt. Po tygodniu zażywania dwóch łyżeczek dorośli mogą zmniejszyć dawkę do jednej łyżeczki dziennie (i proporcjonalnie zmniejszyć dawkę dla dzieci).
     Do zaakceptowania jest dawka 300 ml srebra koloidalnego na miesiąc w jakichkolwiek wygodnych dawkach w tym okresie zażywania."


3. Jaka jest dawka srebra koloidalnego w przypadku przeziębienia, choroby?

     "Kiedy pojawia się inefkcja, należy rozpoczynać od dawki trzy razy dziennie po łyżeczce przez pierwsze dni, a następnie postępować według wskazanego wyżej schematu."


4. Dlaczego w 3-4 dniu zażywania srebra czuję się bardzo źle?

     "Niektórzy ludzie będą czuć się obolali w trzecim lub czwartym dniu zażywania srebra koloidalnego. To zjawisko określamy jako kryzys zdrowienia (ang. healing crisis). Polega to na wyrzuceniu przez organizm dużej ilości ukrytych toksyn jednocześnie - co może blokować drogi usuwania toksyn przez takie organy oczyszczające, jak wątroba, nerki, jelito grube, płuca, skóra. W takim przypadku picie dużej ilości wody przynosi poprawę o objawy kryzysu zdrowienia zmniejszają się bardzo szybko."
5. Dlaczego pijąc srebro koloidalne nadal choruję?

     "W przypadku gdy stosujemy już program profilaktyczny, a mimo tego dochodzi do infekcji, możemy zwiększyć dawkę przyjmowanego srebra koloidalnego nawet czterokrotnie. Przy stosowaniu takiego reżimu suplementacji nie ma absolutnie możliwości przedawkowania - dlatego, ze srebro zostaje wydalone przez nerki, system limfatyczny i jelito grube."


6. Czy srebro koloidalne można przyjmować jednocześnie z lekami, ziołami i suplementami diety?

     "Nigdy nie stwierdzono żadnego rodzaju interakcji pomiędzy srebrem a lekami. (...) Stosowanie srebra wraz z lekami, ziołami lub innymi sumpelementami diety nie powoduje tworzenia biochemicznych związków, które mogłyby być toksyczne dla ludzkiego organizmu."


7. W jaki sposób spożywać srebro koloidalne?

     Dwa główne sposoby, które proponuje lek. Gziut są optymalne dla naszego ciała, ponieważ wykorzystujemy wtedy cały potencjał zawarte w spożywanym srebrze:

I. Przytrzymywanie - "polega na przetrzymaniu srebra koloidalnego w ustach na około 30 sekund zanim je przełkniemy. W ten sposób część srebra wchłonie się w górnym odcinku przewodu pokarmowego."

II. Wielokrotne minidawki - przyjmujemy minidawki wiele razy dziennie wypijając je, lub inną metodą - podczas posiłku. Dzienną dawkę srebra koloidalnego rozpuszcza się wtedy w  dowolnym płynie do picia i wypija. " Spożycie srebra wraz z posiłkiem pozwala w sytuacji, kiedy pożywienie jest trawione, na zabezpieczenie pokarmu przed fermentacją i gniciem. Dzięki temu składniki odżywcze są lepiej wykorzystywane przez organizm."


Dodatkwo srebro koloidalne możemy stosować następująco:
 • smarując skórę,
 • robiąc okłady nasączone srebrem,
 • przemywając rany i zmiany skórne,
 • jako krople do nosa/oczu,
 • płukanie gardła,
 • w przypadku grzybicy pochwy stosować nasączony srebrem tampon.

.................................
Źródło:
"Srebro koloidalne. Naturalny antybiotyk." Wojciech Gziut

16 komentarzy:

 1. świetny post Aniu, dziękuję<3 przytulam

  OdpowiedzUsuń
 2. proszę ;-). ściskam ciepło Ewciu i sicho myślę nie tylko o sobocie, ale tych kilku dniach i o tym jak Andy wiele przeszła...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Cytat z innego blogu:
  „Właśnie byłam w zielarskim i się dowiedziałam, ze te mendy, przepraszam za słownictwo, cofnely koncesje firmie Labolatoria natury na srebro w postaci doustnej. Bedzie dostępne tylko do użytku zewnętrznego i nowe partie przychodzą już tylko w tej postaci. Apteki i zielarskie maja jeszcze zapasy, ale to ostatnie sztuki.
  Pozdrawiam, Sylwia”
  Pozdrawiam, Piotr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piotr dziekuję Ci bardzo za komentarz i cytat. Właśnie zainspirowałeś mnie do krótkiego, ale zapewne treściwego i "na czasie" posta. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 5. Co myślicie o Bio Medica srebro koloidalne Ag100.Ponieważ po pierwszych dwóch łyżeczkach mam biegunkę co kilkanaście minut.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie

   Uzywam srebra tylko tej firmy. Na poczatku pij po jednej łyżeczce. biegunka jest normalnym zjawiskiem w tym przypadku, bo srebro usuwa śmiecie, które w jakiś sposób musza wyjść z ciała :-)

   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Czy namoczony w srebrze tampon rzeczywiście działa na grzybicę pochwy i nie powoduje rzadnych skutków ubocznych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie

   Tak pomaga! Dopochwowo starałam się również robić irygację dodając do płynu srebra koloidalnego. Oczywiście warto i doustnie przyjmować srebro. Pozdrawiam

   Usuń
 7. Anonimowymaja 02, 2013

  Co do stosowania tamponów nasączonych srebrem- jak często w ciągu dnia i przez jaki okres najlepiej je trzymać w środku by kuracja byłą skuteczna? Czy przyjmować srebro także doustnie, czy wystarczy miejscowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowymaja 03, 2013

   Odtrutka

   Nie za długo, na godzinę czy pół wystarczy. Do tego koniecznie doustnie - kuracja będzie skuteczniejsza. Pozdrawiam

   Usuń
  2. to jest niewykonalne, jak to robisz? kiedy tylko nasączę go alocitem to pęcznieje tak, że nie mogę nic z nim zrobić taki jest ogromny

   Usuń
  3. kup tampony OB z taką cienką powłoką. nie puchną tak szybko

   Usuń
  4. kup tampony OB z taką cienką powłoką. nie puchną tak szybko

   Usuń
 8. Anonimowymaja 05, 2013

  Wiem na 100% że srebro bardzo dobrze leczy rany żylakowe których u mojej mamy nie mogł wyleczyć nawet chirurg przez 2 lata cierpiała aż dowiedziałam sie przypadkiem od znajomej o tym cudownym leku i w ciagu miesiąca noga była zupełnie wyleczona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowymaja 06, 2013

   Anonimie

   Dziękuję za komentarz, taka informacja na pewno się przyda! Pozdrawiam

   Usuń
 9. Czy nano srebro działa na mycobakterie atypowe i jak zażywać?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: