Szukaj w tym blogu

Ładowanie...

Translate

poniedziałek, 6 czerwca 2011

srebro koloidalne - dawkowanie (dla: dorosłych, dzieci i niemowląt)

Dziś po raz kolejny spotkasz się Czytelniku ze srebrem koloidalnym. Informacje zaczerpnęłam z książeczki lek. med. pana W. Gziuta.


1. Ile czasu muszę pić srebro koloidalne, aby przyniosło pozytywny efekt?

     "Potrzebujemy około tygodnia stałej suplementacji srebrem koloidalnym, aby doprowadzić do odpowiedniego stężenia tego minerału w tkankach organizmu (co najmniej 5-7 ppm). Stężenie zawarte pomiędzy 5 a 7 ppm jest minimalnym stężeniem, które daje efekt leczniczy. Po około 2-3 tygodniach (występują tutaj osobniczne odmienności) od zaprzestania zażywania srebra przestaje ono działać."


2. Jakie jest dawkowanie dla poszczególnych grup wiekowych?

     "Rozpoczynamy od zalecanej dawki dwóch łyżeczek raz dziennie. Używamy połowę zalecanej dawki dla młodszych dzieci i kilka kropli dla niemowląt. Po tygodniu zażywania dwóch łyżeczek dorośli mogą zmniejszyć dawkę do jednej łyżeczki dziennie (i proporcjonalnie zmniejszyć dawkę dla dzieci).
     Do zaakceptowania jest dawka 300 ml srebra koloidalnego na miesiąc w jakichkolwiek wygodnych dawkach w tym okresie zażywania."


3. Jaka jest dawka srebra koloidalnego w przypadku przeziębienia, choroby?

     "Kiedy pojawia się inefkcja, należy rozpoczynać od dawki trzy razy dziennie po łyżeczce przez pierwsze dni, a następnie postępować według wskazanego wyżej schematu."


4. Dlaczego w 3-4 dniu zażywania srebra czuję się bardzo źle?

     "Niektórzy ludzie będą czuć się obolali w trzecim lub czwartym dniu zażywania srebra koloidalnego. To zjawisko określamy jako kryzys zdrowienia (ang. healing crisis). Polega to na wyrzuceniu przez organizm dużej ilości ukrytych toksyn jednocześnie - co może blokować drogi usuwania toksyn przez takie organy oczyszczające, jak wątroba, nerki, jelito grube, płuca, skóra. W takim przypadku picie dużej ilości wody przynosi poprawę o objawy kryzysu zdrowienia zmniejszają się bardzo szybko."
5. Dlaczego pijąc srebro koloidalne nadal choruję?

     "W przypadku gdy stosujemy już program profilaktyczny, a mimo tego dochodzi do infekcji, możemy zwiększyć dawkę przyjmowanego srebra koloidalnego nawet czterokrotnie. Przy stosowaniu takiego reżimu suplementacji nie ma absolutnie możliwości przedawkowania - dlatego, ze srebro zostaje wydalone przez nerki, system limfatyczny i jelito grube."


6. Czy srebro koloidalne można przyjmować jednocześnie z lekami, ziołami i suplementami diety?

     "Nigdy nie stwierdzono żadnego rodzaju interakcji pomiędzy srebrem a lekami. (...) Stosowanie srebra wraz z lekami, ziołami lub innymi sumpelementami diety nie powoduje tworzenia biochemicznych związków, które mogłyby być toksyczne dla ludzkiego organizmu."


7. W jaki sposób spożywać srebro koloidalne?

     Dwa główne sposoby, które proponuje lek. Gziut są optymalne dla naszego ciała, ponieważ wykorzystujemy wtedy cały potencjał zawarte w spożywanym srebrze:

I. Przytrzymywanie - "polega na przetrzymaniu srebra koloidalnego w ustach na około 30 sekund zanim je przełkniemy. W ten sposób część srebra wchłonie się w górnym odcinku przewodu pokarmowego."

II. Wielokrotne minidawki - przyjmujemy minidawki wiele razy dziennie wypijając je, lub inną metodą - podczas posiłku. Dzienną dawkę srebra koloidalnego rozpuszcza się wtedy w  dowolnym płynie do picia i wypija. " Spożycie srebra wraz z posiłkiem pozwala w sytuacji, kiedy pożywienie jest trawione, na zabezpieczenie pokarmu przed fermentacją i gniciem. Dzięki temu składniki odżywcze są lepiej wykorzystywane przez organizm."


Dodatkwo srebro koloidalne możemy stosować następująco:
  • smarując skórę,
  • robiąc okłady nasączone srebrem,
  • przemywając rany i zmiany skórne,
  • jako krople do nosa/oczu,
  • płukanie gardła,
  • w przypadku grzybicy pochwy stosować nasączony srebrem tampon.

.................................
Źródło:
"Srebro koloidalne. Naturalny antybiotyk." Wojciech Gziut

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: