Szukaj w tym blogu

Ładowanie...

Translate

piątek, 14 października 2011

Jak czyścić uszy, gdy są "zatkane"?


    Dzisiejszym postem rozpoczynam małą "instrukcję obsługi" naszego ciała ;-). Informacje zaczerpnięte  są głównie z książek M. Tombaka. I niech mówią niektórzy to, co chcą, ale pomimo, że niektórym pisanie o higienie własnego ciała może wydawać się niesmaczne - niech owi "niektórzy" hm....nie czytają ;-).
 

Oczyszczenie uszu
     Czyszczenie uszu nie jest żadną filozofią, ba, jest obowiązkowym elementem higieny naszego ciała uczonym już od małego dziecka. Co się dzieje, gdy w naszym ciele zbiera się zbyt dużo woskowiny? Ucho naturalnie SAMO się oczyszcza. Nie jest to broń boże wynik złej higieny, czy przebicia błony bębenkowej - a uwierzcie, że na własne uszy ;-) słyszałam takie opinie.
     Natura sama wie kiedy należy wspomóc działanie człowieka. Oczyszczanie odbywa się wtedy poprzez nic innego jak przemieszczenie woskowiny usznej, oczyszczającej ucho z zewnętrznych zanieczyszczeń. Z powodu zwiększenia ciśnienia woskowiny na błonę bębenkową możliwe są zawroty, bóle głowy, "zatykanie się" uszu, czy nawet tymczasowa głuchota.


    Pamiętajmy również by nie wkładać sobie do uszu waty!!! Jest to wbrew pozorom pierwszy krok do różnych chorób. Najprostszym wytłumaczeniem jest fakt, że natura dała nam otwory w tym miejscu, nie są one zatykane naturalnie więc nie należy tego robić.
    Sytuacja, gdy ktoś mówi, że ma uszy "zatkane", "że wosk cały czas", "że głowę myje rano", "że się przeziębia łatwo"..... zatkane uszy, czy nadmierna woskowina biorą się również z noszenia tej waty w uchu, włosy można umyć wieczorem, a jeśli myjemy rano - zapytajcie się specjalisty ile czasu potrzebuje skóra głowy by w całości się osuszyć!! A zimą ubierajmy się, jesienią też ;-).

źródło: nieznane


Jak czyścić uszy?

   Wodą. Palcem. Patyczkiem higienicznym - tu należy uważać, by nie pchać go zbyt głęboko. Co do płukania uszu różnymi roztworami  - nie wiem czy to jest dopuszczalne, czy potrzebne. Podobnie nie będę się wypowiadać na temat różnego rodzaju świec.

    "Higiena ucha zewnętrznego polega na prostej zasadzie – należy je gnieść, obracać w różne strony, odciągać w dół, do przodu, do tyłu. Wszystkie te ruchy zmuszają woskowinę i różne nieczystości do przemieszczania się w uchu i wychodzenia z niego.

Byłoby wspaniale, jeśli do kompleksu porannych zabiegów higienicznych włączylibyście masaż uszu, który wykonujemy w następujący sposób:


1. wzgórek za uchem potrzeć w górę – w dół 8 razy;
2. zagiąć małżowinę uszną z tyłu do przodu 8 razy;
3. pokręcić końce zgodnie ze wskazówkami zegara 8 razy;
4. odciągnąć w dół płatek ucha 8 razy.

Następnie włożyć w otwory uszu wskazujące palce obu rąk i energicznie poruszać z boku na bok, po czym usunąć suche, martwe komórki, kurz i woskowinę".
Mowa uszu, a zdrowie

     Uszy według niektórych filozofii mówią bardzo dużo na temat ogólnego stanu naszego ciała. Odzwierciedlają siły twórcze człowieka. Duże uszy ma osoba, która dąży do samodoskonalenia i poszerzania wiedzy. Co ciekawe ludzie z małymi uszami są lekkomyślni i mogą być ograniczeni w poglądach. Z medycznego punktu widzenia osoby z małymi uszami szybciej się męczą.

PĘKNĘCIA ZA USZAMI

     Jest to oznaka niedoboru cynku w naszym organizmie, wyrównanie tego niedoboru może trwać nawet pół, do roku czasu! Jak wyeliminować pęknięcia? Jedz nasiona dyni, sezam, papaję. Poproś w aptece o niską dawkę cynku w tabletkach, a następnie do cytrynianu cynku.

NADMIERNA, NIEUSTANNA WOSKOWINA

     Może świadczyć o niedoborze nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Jak wyeliminować tą przypadłość? Jedz olej lniany, siemię lniane, olej z wiesiołka, olej z ogórecznika. Możesz też spożywać kwasy omega-3 w kapsułkach. Należy również ograniczyć spożywanie produktów z mleka krowiego.

Tumblr_lsyois8pyt1qj62luo1_500_large
źródło: http://cutegirlsandguys.tumblr.com/I jeszcze na koniec słowa Tombaka:

" Chcę podkreślić, Moi Mili, że każdy z Was ma tylko jedno życie i jeśli robicie coś dla zdrowia, to robicie to przede wszystkim dla siebie. W naszym organizmie nie ma rzeczy pierwszych i drugoplanowych, wszystko jest dla niego ważne. Tylko kompleksowe podejście do wszystkich czynności fizjologicznych pozwoli Wam być zdrowymi".
.............................
Źródła:
1. M. Tombak
2. "Jesteś tym, co jesz." Gillian McKeith
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: