Szukaj na tym blogu

Translate

niedziela, 6 października 2013

Alternatywnie dla plastiku - inspiracje


źródło: nieznane
       Kilka propozycji w ramach odpowiedzi na e-maila i ostatnich postów na temat plastiku: torby na zakupy i inne różności.         

      Alternatyw dla plastiku szukam od momentu, gdy kilka lat temu wyrzuciłam około 80% plastiku ze swojego otoczenia w ciągu kilku dni... nie tylko reklamówek, pudełek, ale i opakowań z zawartością np. kosmetyków, środków czystości i wtedy jeszcze lekarstw. Pozostałe 10% przedmiotów plastikowych wymagało przede wszystkim poszukiwań, łamania stereotypów i inwestycji finansowej. Pojemniki ze szkła, ceramika, bambus czasem kosztują więcej i trudniej je dostać, dlatego zmniejszanie ilości plastiku trwa do dziś. 

  Mydelniczka - odkąd znalazłam naturalne mydełka przydałby się raczej duży talerz, a teraz, gdy robię mydło sama to mydelniczka wielkości co najmniej A4 byłaby całkiem sensownym rozwiązaniem :-) Dla mydeł ręcznie robionych lepsze są mydelniczki z dziurkami, fałdami, wybrzuszeniami, ażurowe. Kostka musi się suszyć, by długo posłużyć i nie stać się jednym glutem i zniechęcić użytkownika do tego co naturalne...


Źródła: bambusowe: 123
           retro: 12345
                ceramiczne: 1234


      Z torbami na zakupy historia długa i dość skomplikowana... amerykańskie filmy, gdzie zakupy wnosi się do mieszkania w papierowych torbach to oczywistość, która powoli wkracza w polskim handlu. U nas za papierowa torbę, za biodegrowadalną i za tą plastikową trzeba zapłacić, wszystko w ramach dbania o środowisko o czym informuje sprzedawca. Można dyskutować co jest bardziej eko, ale nikt już nie powie, że ekologiczne torby są nudne... a jak ktoś chce to i samemu można uszyć lub zrobić.

Źródła: organiczne: 1, 2, 3
                     z przesłaniem: 1234
                papierowe  1234

Źródła: grzebyk: 1, 2, 3, 4. 5
                                                           do ciała: 1234
                                                           do zębów: 123Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj przez e-mail: