Strony

wtorek, 10 maja 2011

perfumy testowane na zwierzętach



Animal testing: Victime, Torture, Mort

Animal testing: Victime, Torture, Mort


     Jakiś czas temu takie plakaty pojawiały się w różnych miejscach. Cała koncepcja bazowała na standardowych reklamach perfum: w buteleczce wody zamknięte były martwe myszy, kurczaczki czy żaby, każdy z zapachów opatrzony był nazwą, flakon miał ciekawy kształt, a cały plakat oprawiony był w  odpowiednią gamę kolorów.
     Kampanię społeczną przeprowadzała organizacja NOAH występująca w obronie praw zwierząt, sprzeciwiająca się polityce testowania kosmetyków na zwierzętach.  Jaki zapach może mieć martwa mysz? Zapewne zaprzeczający temu z czym kojarzą się nam perfumy!


Perfumy też się starzeją

      "Aby ładnie pachnieć i do tego być dostępnym dla kieszeni zwykłego rozsmarowywacza, krem musi zawierać syntetyczne zapachy, które, podobnie jak konserwanty, nie są dla skóry przyjazne.
     Obecnie do produkcji szamponów, mydeł, kremów, fluidów używa się kilka tysięcy substancji zapachowych. Łączy się je w rodziny - nuty zapachowe. Są to substancje pochodzenia naturalnego bądź syntetyki.
 - Nawet jeśli przeprowadzimy testy uczuleniowe, to i tak nie jesteśmy w stanie dobrać kosmetyków dla każdego, bo składa się na nie zbyt wiele substancji - mówi dr Katarzyna Prystupa.
     Najczęściej uczulenia kontaktowe powodują olejki: cynamonowy, geraniowy, eukaliptusowy, sosnowy, jodłowy i świerku syberyjskiego.
     Toksyczne mogą okazać się perfumy, jeśli się zestarzeją. Związane jest to z reakcjami chemicznymi zachodzącymi pomiędzy grupami karboksylowymi i aminowymi lub hydroksylowymi albo też w wyniku utleniania aldehydów. Trucizną dla urody jest balsam peruwiański. Jest to mieszanina wielu związków, ale głównym sprawcą jest benzoesan koniferylu. Jest on wykorzystywany do perfum ze względu na posiadane walory zapachowe i jako popularny utrwalacz. Powoduje równomierne uwalnianie się składników zapachowych, co warunkuje utrzymywanie się aromatu przed długi czas. Na skórze wykwita trwałymi przebarwieniami.
     W okresie dużego nasłonecznienia, podczas pobytu na plaży, nie powinno stosować się preparatów perfumowanych, nawet kremów, nie mówiąc już o perfumach i wodach kolońskich.
    Syntetyczne substancje zapachowe: izoeugenol i eugenol, są najczęstszym powodem wielu alergii. Podobnie jak inne olejki aromatyczne obecne są w mydłach i płynach kąpielowych".


A za jakiś czas podam Wam prosty przepis na stworzenie własnej wody toaletowej ;-).

.............................................
Źródło:
http://vitalia.pl/index.php/mid/25/fid/201/odchudzanie/diety/forum/39/topicid/63589/page/0

4 komentarze:

  1. Znowu te zwierzęta... grrrr...

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowymaja 11, 2011

    A Zet - jest zapotrzebowanie, więc piszę i o zwierzątach. Po troszku dla każdego; a i trzymam kciuki za ten polski! ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Aniu swietny post jak zawsze ... Prosze jak najszybciej wstawić przepis na wodę toaletowa:))Sciskam z całej siły
    A Zet :) buziaki

    OdpowiedzUsuń
  4. Anonimowymaja 16, 2011

    A Zet - nie denerwuj się ;-).

    Ewciu wodę toaletową narazie testuję i próbuję innych metod, ale postaram się jeszcze w tym miesiącu zamieścić przepis.

    OdpowiedzUsuń