Kwas kaprylowy to jedna z najsilniej działających, naturalnych - czyli najprościej mówiąc: niebędąca lekiem substancja, która zwalcza drożdżaki. Jest to kwas tłuszczowy, średniołańcuchowy otrzymywany z oleju kokosowego.
Zalecany jest przede wszystkim kobietom, które cierpią na grzybicze zapalenie pochwy.
Podkreślę tutaj fakt, że grzyb Candida albacans tak naprawdę powoduje zmiany chorobowe nie tylko u kobiet. Atakuje również mężczyzn np. grzybicą ciała lub stóp, dzieci czy nawet niemowlęta, powodując pleśniawkę jamy ustnej, albo tzw. wysypkę pieluszkową. Powoduje chorobę skóry popularnie nazywaną łuszczycą. Rozwija się na naszej głowie w formie łupieżu.
Co się dzieje, gdy w przypadku grzybicy przyjmiemy antybiotyk?
Cały problem polega na fakcie, że lekarze najczęściej na grzybicę przypisują antybiotyk. Niestety antybiotyk zamiast pomagać - wyrządza jeszcze większą szkodę. W momencie zakażenia nasz układ immunologiczny jest osłabiony, jeśli podamy mu antybiotyk - sztuczną substancję wtedy zdrowe komórki zaczynają się bronić nie przed grzybem, ale tą obcą substancją, identyfikowaną jako czerwone światło.....a candida tylko na to czeka i najzwyczajniej w świecie rozmnaża po całym organizmie.
Dalej sytuacja wygląda banalnie: kolejna wizyta u lekarza, dostajemy kolejny lek na np. zapalenie pochwy. Kuracja pomaga, ale za jakiś czas znów powraca. Jaka jest tego przyczyna? Infekcje ogólnoustrojowe wpływają na rozmnażanie candidy w naszym ciele, rośnie wtedy w sposób niekontrolowany, opanowuje przewód pokarmowy, wpływa na nasze ciało, w tym właśnie nawet układ rozrodczy, czasem pojawia się na stopach czy dłoniach. W przypadku zachorowania należy leczyć CAŁY organizm, a nie tylko zmienioną chorobowo część.
Czasami grzyb candida atakuje nas w sposób niewidzialny. Nie jest łatwo rozpoznać kandydozę, dlatego setki osób mogą na nią chorować, nie mając jednocześnie żadnych, zewnętrznych objawów. Dodajcie sobie do tego przyjmowane w życiu antybiotyki, pigułki antykoncepcyjne, sterydy lub leki immunosupresyjne - infekcja w całym organizmie murowana.
Jakie są objawy ogólnoustrojowych infekcji spowodowanych grzybem candida?
- ogólne: zmęczenie, ból głowy, problemy z trawieniem, bóle stawowe, przygnębienie, utrata pamięci, drażliwość, alergie, powracające grzybiczne infekcje skóry (np. łupież, grzybica stóp, grzybica skóry itp.),
- kobiece: ciągłe zapalenie pochwy, nieregularne miesiączki, powracające problemy z pęcherzem,
- męskie: ciągła, powracająca grzybica ciała lub stóp,
- dziecięce: infekcje ucha, nadmierna aktywność, problemy z zachowaniem i z uczeniem się.
Kwas kaprylowy:
- w aptece, sklepach ze zdrową żywnością można go kupić w formie kapsułek i jest on powszechnie znanym suplementem,
- ma bardzo dużą skuteczność przy zwalczaniu grzyba candidy, ale i pozostałych drożdży,
- w przypadku grzybicznych infekcji skóry najlepsze efekty daje zmieszanie go z odrobiną oleju kokosowego lub olejem z witaminą E i wsmarowanie w zmienione chorobowo miejsce,
- stosowany wewnętrznie ma takie same działanie jak stosowany na chorą skórę,
- w typowo farmaceutycznych produktach również można spotkać kwas kaprylowy, jest dodawany do suplementów przeciwgrzybicznych oraz pochwowych infekcji drożdżycowych
- jest całkowicie bezpieczny i nie wyrządza naszemu ciału żadnej krzywdy.
Spożywanie oleju kokosowego pozwala na dostarczanie całego zestawu dobroczynnych czynników:
kwas laurynowy zabija pokryte lipidami bakterie nie szkodząc jednocześnie bakteriom jelitowym
wszystkie kwasy średniołańcuchowe zabijają chorobotwórcze bakterie, pozostawiają przy życiu zdrowe, ale również po wyleczeniu organizmu dalej wpierają go w zdrowiu.
....................
Źródła:
"Cud oleju kokosowego" B. Fife
zdjęcia - źródło nieznane
nieustająco za cenne wieści dziękuję!
OdpowiedzUsuńpozdrawiam ciepło,
marta
czy można stosować taki kwas kaprylowy z probiotykami (przyjmuję od służszego czasu lacibios femina i wolałabym z niego nie rezygnować).
OdpowiedzUsuń@Filcarka
OdpowiedzUsuńCieszę się, że wciąż znajdujesz tutaj coś interesującego.
@Anonimie
Jeśli masz obawy co do kwasu kaprylowego w kapsułkach spożywaj po prostu tłuszcz kokosowy.
Super temat Aniu! Bardzo na czasie jak dla mnie bo ostatnio dużo pływam i mam z tym badziewiem okropny problem! Gdzie Ty go nabywasz? Dzięki i pozdrawiam ciepło z mroźnego Torunia :)
OdpowiedzUsuńEB
EB
OdpowiedzUsuńKwasu kaprylowego w kapsułkach nie kupuję, ale namiętnie jem tłuszcz kokosowy, zresztą stosuję go naprawdę bardzo wszechstronnie: jako kosmetyk do ciała i w potrawach.
Tłuszcz/olej kokosowy kupuję w sklepach ze zdrowym żywieniem, sklepach "ekologicznych", lub zamawiam na Allegro bądź sklepach internetowych.
PS Coś mi się ubzdurało, że z Toruniem masz niewiele wspólnego. Mieszkasz tam?
Pozdrawiam
Na stronie http://www.naturala.pl/tag/89/jak_leczyc_grzybice są dobre informacje.
OdpowiedzUsuńDziękuję za link.
OdpowiedzUsuńa jak ten kwas kaprylowy stosowac na łupiez? wystarcza kapsułki zeby lykac czy jakos rozpuszczac i wmasowac w skóre?
OdpowiedzUsuńania
Aniu
UsuńKwas kaprylowy jest w tłuszczu kokosowym i najlepiej przyjmować go w takiej formie, olej nakładać, wsmarowywać w skórę głowy - znane jako olejowanie włosów. A jeśli masz kapsułki to tylko w formie dosutnej.
Pozdrawiam
informacje niezwykle przydatne! Dziękuję bardzo! Szukałam przyczyny, nazwy i sposobu wyleczenia tego grzyba od 2 lat i w końcu jest!! Dzięki :)
OdpowiedzUsuńAnonimie
OdpowiedzUsuńCieszę się, że informacje pomogły, daj znać za jakiś czas czy są jakieś efekty po kuracji.
Życzę zdrowia